ogumienie duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że by móc napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go przyzwoicie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie użytkuje identycznej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony do roweru duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć czy też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto sprawić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower dokładnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony podczas całego sezonu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *