restauracja włoska Bianca w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *